Çevrilecek Metinleri Size Nasıl Ulaştırabilirim?

Bunun için iki seçeneğiniz mevcut. Çevirilerinizi bize e-posta ile info@erdemdilhizmetleri.com adresine yollayabilir (word ya da .txt formatı tercih edilir) ya da elden veya kargo yoluyla Türkali Mah. Mısırlıbahçe Sok. No:92 D:3 Beşiktaş/İST adresine ulaştırabilirsiniz.

Çevirdiğiniz Metinleri Siz Bana Nasıl Ulaştıracaksınız?
Çevirisini yaptıımız metinlerinizi E-mail, msn, fax veya kargo yollarından biriyle elinize ulaştırabiliriz, veya siz bir önceki soruda verdiğimiz adresten doğrudan teslim alabilirsiniz.

Çevirilerimin Ödemesini Nasıl Yapacağım?
Ödemeyi elden ya da fiyatlandırma bölümümüzde detaylı bilgileri yer alan hesabımıza yapabilirsiniz. Banka şubesinden (15-20 YTL) göndermek masraflı ise, internet bankacılığıyla (0-1.5 YTL), bankamatikle (3-4 YTL), yurtdışından ise hesaba havale veya Paypal ile Online Ödeme şeklinde gönderebilirsiniz.

Bana teslim edilen tercümenin ya da tercümeye göndereceğim materyalin karakter sayısını nasıl hesaplayabilirim?
MS Word karakter sayısını boşluklu ve boşluksuz olarak hesaplayıp görüntüleyebilmektedir (Araçlar menüsünden Sözcük Sayımı’na tıkladığınızda açılan kutucuk içerisinde).

Deneme çevirisi nedir?
Deneme çevirisi 10 sayfayı (10.000 karakter) geçen çevirilerinizde, sizin bizden aynı metin içerisindeki 500 karakterlik bir bölümün tercümesini bir defaya mahsus ücretsiz olarak talep edebileceğiniz çevirilerdir. Bu sayede çevirilerimizin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını birinci elden test etme şansına sahip olursunuz. Lütfen deneme çevirisi istemekten çekinmeyiniz.

Yemin zaptı nedir?
Türkiye’de noterler tarafından hazırlanarak, yeminli tercüman olmak için başvuru yapan tercümana verilen bir belgedir.

Noter tasdiki nedir?
Noter tasdiki;Tecümesini yaptırdığınız belgeleri vereceğiniz makam, resmi onay istediğinde, Türkiyede noterler tarafından yapılan tasdik, onay işlemidir. Türkiye’de bu onay işlemini gerçekleştirme görevi içişleri bakanlığı tarafından noterlere verilmiştir. Bu belgeleriniz ancak noterlerin tasdik işleminden sonra yasalar önünde geçerlilik kazanır.

Apostil nedir?
Apostil (apostille), bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan bir belge onay sistemidir. Apostil’in kuralları 6 Ekim 1961 tarihli Lahey Konvansiyonuyla tespit edilmiştir. Apostil (apostille) kuralları yalnızca Lahey Konferansı’na üye veya taraf devletlerarasında geçerlidir. Apostil yapılacak belge, hangi ülkede kullanılacaksa önce o ülkenin diline tercüme yapılır daha sonra noter tasdiki yapılır, bu işlemler tamamlandıktan sonra kaymakamlık veya valilikte apostil onay işlemi yapılır. Türkiyede apostil tasdik (onay) işlemi ilçelerde kaymakamlık, illerde vallilik tarafından yapılmaktadır.

Tercüme/çeviri fiyatını etkileyen unsurlar nelerdir?
Çevirinin fiyatı pek çok unsurdan direkt etkilenmektedir. Metnin kayıtlı bulunduğu ortam ve biçim (matbu belge, Word dosyası, PDF dosyası, grafik/sayfa tasarım programlarında hazırlanmış dosyalar vs. gibi), metnin konusu (tıp, hukuk, uluslararası ticaret, havacılık, denizcilik, mühendislik vs. gibi), teknik düzeyi, öncesinde terminoloji araştırması gerektirip gerektirmediği, hacmi ve elbette teslim süresi bu faktörlerden sadece bazılarıdır.


İletişim Bilgilerimiz

Telefon: +90 (212) 258 50 51

E-Mail: info@erdemdilhizmetleri.com

Gsm: +90 (543) 819 71 79

Adres: Türkali Mah. Mısırlıbahçe Sok. No:92 D:3 Beşiktaş/İSTANBUL

Önerdiğimiz siteler

Bir kaç tane ilginizi çekebilecek site...

Arşiv

Tüm makaleler tarih sırasına göre yer almıştır