Günümüzde uluslararası ticaretin geldiği noktada yapılan sözleşme ve hukuki işlemlerin ne derece çoğaldığı ve önem kazandığı aşikârdır. Kimi durumlarda tek bir nokta ve virgülün bile hayati öneme sahip olduğu hukuk çevirilerini yapacak doğru çevirmenleri seçmek te haliyle aynı ölçüde önem taşımaktadır. Zira yasal bir belgenin çevirisinde yapılacak en küçük bir hata bile karışıklık, yanlış anlama, işlerin ertelenmesi ve beklenmedik maliyetlere yol açabilir. İster bağımsız çalışan bir avukat veya dava vekili, isterseniz de tüzel kişiliğe sahip bir hukuk bürosu olun; Erdem Dil Hizmetleri olarak bu denli titizlik gerektiren tüm hukuki belge çevirilerinin, bu konularda en yetkinleşmiş çevirmenlerimiz tarafından yapılacağının güvencesini sizlere veriyoruz.

Bir hukuk çevirmeninin sadece hukuk terminolojisini bilmekle kalmaması, dünya çapında uygulanan genel hukuk ve medeni hukuk sistemlerinden de haberdar olması gereklidir. Hukuk alanına yoğunlaşmış çevirmenlerimizin tümü bu niteliklere sahip olmalarının yanı sıra Türkiye’nin yerel kültürleri, ülkenin hukuki yapısı ve anlaşmalarda geçen maddelerin ne anlam ifade ettiği hakkında bilgi sahibidirler. Sözleşme, mahkeme celbi, dava dilekçesi veya teyp kayıt deşifreleri gibi tüm hukuki belgelerinizin çevirilerinde size doğru çevirmen vasıtasıyla %100 ölçüde hatasız çeviri garantisi veriyoruz!

Bu noktada önemli bir sorun da çevirisi yapılacak dökümanın ne amaçla kullanılacağıdır. Bununla ilgili olarak siz müşterilerimize daima çevirinizin bağlam ve içeriği ile kullanım amacını soracağız. Bunun sonucunda ilgili hukuk altyapısı ve deneyimi en güçlü olan tercümanı seçme şansımız artacaktır.

Gizlilik ve hizmet

Erdem Dil Hizmetleri olarak diğer tüm tercümelerimizde olduğu gibi hukuk alanındaki çevirilerimizde de gizlilik ilkesine son derece önem vermekteyiz. Tüm belgeleriniz sıkı gizlilik esaslarına bağlı olarak ele alınmaktadır. Bu konuda bize güven duyan ve kimi zamanlar yasal işlemlerle ilgili çevirilerini gönderen farklı sektörlerdeki firmaların bazıları sitemizin referans kısmında görülebilir.

Yorumlar kapatıldı.
İletişim Bilgilerimiz

Telefon: +90 (212) 258 50 51

E-Mail: info@erdemdilhizmetleri.com

Gsm: +90 (543) 819 71 79

Adres: Türkali Mah. Mısırlıbahçe Sok. No:92 D:3 Beşiktaş/İSTANBUL

Önerdiğimiz siteler

Bir kaç tane ilginizi çekebilecek site...

Arşiv

Tüm makaleler tarih sırasına göre yer almıştır