Diploma ve Not Dökümleri
Diploma bilindiği üzere, bir eğitim kurumu (Lise, Yüksekokul, Üniversite vs.) tarafından verilen dersleri ve yapılan sınavları başarıyla tamamlayan kişilere verilen akademik bir sertifikadır. Bir diploma üzerinde eğitim görülen kurumun adı, mezun olunan alan (Mühendislik, Tıp, Hukuk, Sosyal vs.), eğitimin kaç yıl ya da kaç dönem sürdüğü ve kurumun rektör, dekan ya da müdürlerin imza ve mühürleri yer alır.

Akademik Not Dökümleri ise alınan dersler, haftalık saatler, krediler, notlar, ortalamalar ile eğitim kurumunun mührü ve yetkili imzalarını içerirler. Not dökümleri ayrıca bir eğitim kurumundan diğerine kredi aktarmak amaçlı olarak da kullanılabilir.

Diploma ve Not Dökümü Yeminli Çevirileri
Eğer ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu (UCSIS, daha önceki adı Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Hizmeti – INS) tarafından diploma ve/veya not dökümünüzün “yeminli” tercümesi isteniyorsa, bu durumda tercümelerin USCIS tarafından istenilen kriterlerde deneyim sahibi çevirmenler tarafından yapılmasını özellikle önermekteyiz, çünkü oluşabilecek en ufak bir hata ya da yanlış anlamada sadece para ve zaman kaybına uğramakla kalmaz, aynı zamanda başvuru işlemlerinizin tümüyle reddedilmesi ile dahi karşılaşabilirsiniz!.

Diğer Alanlar
ABD göçmenlik başvurusu haricinde yine ABD içinde yer alan üniversite, kolej, yüksekokul, mesleki eğitim kurumları, değerlendirme ajansları, lisans kurumları, şirketler vs. kişi ve kurumlarına yönelik olarak yeminli ya da yeminsiz tüm diploma ya da not dökümü çeviri talepleriniz için http://www.erdemdilhizmetleri.com/iletisim/ adresinden telefon, faks ya da e-posta kanalıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Leave a Reply
İletişim Bilgilerimiz

Telefon: +90 (212) 258 50 51

E-Mail: info@erdemdilhizmetleri.com

Gsm: +90 (543) 819 71 79

Adres: Türkali Mah. Mısırlıbahçe Sok. No:92 D:3 Beşiktaş/İSTANBUL

Önerdiğimiz siteler

Bir kaç tane ilginizi çekebilecek site...

Arşiv

Tüm makaleler tarih sırasına göre yer almıştır