Eğer ABD dışı herhangi bir ülkeden ABD’deki bir okula eğitim almaya gelmek istiyorsanız sizden mutlaka lise ya da lisans diplomanız ile not dökümünüzün tercümesi istenecektir. Hatta bu tercümelere ek olarak kimi yerler bir “değerlendirme” talebinde de bulunabilirler. Bu değerlendirme işlemleri, başvuracağınız okul ya da kursun şartları doğrultusunda notlarınızın ABD ölçülerine göre eşleşmelerinin yapıldığı ve karmaşık süreçleri içeren işlemlerdir. Bundan ötürü eğer “Diplomamı ve not dökümlerimi nasıl tercüme ettireceğim” sorusu kafanızı kurcalıyorsa, aşağıda vereceğimiz bilgiler aydınlatıcı olacaktır.

Öncelikle diploma ve transkript isteyen kurum ile irtibata geçerek belgelerin sadece tercümesinin yeterli mi olacağını, yoksa ayrıca bir değerlendirme gerekip gerekmediğini öğrenmeniz lazımdır. Ayrıca belgelerin noter onaylı olup olmayacağını da bilmek gereklidir. Bu detayları eksiksiz öğrenmeniz halinde hem parasal olarak, hem de zaman bakımından tasarruf etmiş olursunuz.

Öneride bulunmak istediğimiz bir başka husus ta kayıtlarınızı, diplomanızı ve not dökümlerinizi bilgisayar ortamında tutmanızdır. Lise ya da lisans diplomanız ile iftihar edebilir ve onu çerçevelettirip duvara asabilirsiniz. Ancak çeviri işlemi sırasında yerinden çıkardığınız bu diplomanızın hasar görmesi pek te hoşunuza gitmeyecektir.

Diploma veya Not Dökümü Çevirisi
Diploma ya da not dökümü çevirisi için bir tercüme bürosu ya da yeminli bir tercümana gitmeniz yeterli olacaktır. Diploma çevirisi düz bir çeviri türü olduğundan fiyatlar makuldür. Her iki dile de hakim bir tercüman tarafından istediğiniz ölçüde diplomanın yeminli tercümesi yapılacak ve size teslim edilecektir. Bu hususta bilgi almak ve en uygun fiyat avantajlarımızdan yararlanmak için lütfen bizimle (http://www.erdemdilhizmetleri.com/iletisim/) irtibata geçin.

 

Leave a Reply
İletişim Bilgilerimiz

Telefon: +90 (212) 258 50 51

E-Mail: info@erdemdilhizmetleri.com

Gsm: +90 (543) 819 71 79

Adres: Türkali Mah. Mısırlıbahçe Sok. No:92 D:3 Beşiktaş/İSTANBUL

Önerdiğimiz siteler

Bir kaç tane ilginizi çekebilecek site...

Arşiv

Tüm makaleler tarih sırasına göre yer almıştır